#SUMMERGOALS

Saturday 18 June 2016


 Przeczytaj po polsku      Read in English

Nie jestem fanką jakichkolwiek postanowień. Uważam, że jest to bardziej stresujące niż użyteczne. Lecz skoro to tak mnie zniechęca dlaczego nie spróbować i nie stworzyć takiej listy założeń na lato, a przy okazji dać Wam okazję poznać mnie lepiej, bo jak można zauważyć, bardzo mocno próbuje oddzielić moje życie od bloga. Mój plan obejmuje 3 najbliższe miesiące  - od 21 czerwca do 21 września 2016.

Muszę przyznać się, że jestem ofiarą losu jeśli chodzi o planowanie - nie zawsze taka byłam, wszystko zmieniło się po moich 18 urodzinach i ważnych egzaminach, jakimi są matury. Wcześniej byłam osobom, która zna każdy „deadline”, a obecnie jestem jednym wielkim bałaganem. Mój główny problem to alergia - nie jestem w stanie robić planów, bo nigdy nie wiem kiedy się rozchoruje w ciągu dnia. Mój inny problem to wzmożona aktywność mózgu podczas snu - mogę wstać o 8 rano i… wrócić do spania i przespać kolejne 4-8 godzin.


Moje postanowienia/cele głównie opierają się na hobby, umiejętnościach, a niektóre są również powiązane z moimi rutynami:
1. Naucz się przynajmniej 30 nowych utworów na gitarze
2. Naucz się programowania (nowe języki)
3. Napisz przynajmniej 18 postów na blogu
4. Stwórz swój własny design na blogu
5. Próbuj wstawać wcześniej - około 9 lub 10.
6. Planuj swoje posiłki
7. Naucz się czegoś o fotografii
8. Stwórz dokumenty/lekcje do druku na bloga
9. Naucz się do końca jednego języka na duolingo - dokończ drzewko (rosyjski lub ukraiński)
10. Ugotuj przynajmniej 15 nowych potraw
11. Posprzątaj swoje biurko i szafę (i może w końcu zakup i zamontuj w niej światło)
12. Spróbuj stworzyć własne kosmetyki (diy)
13. Kup jedną płytę lub vinyl każdego miesiąca
14. Stwórz przynajmniej 4 rysunki na miesiąc (12 rysunków przez 3 miesiące)
15. Zaktualizuj swoje portfolio
16. Zaoszczędź pieniądze
17. Spotkaj się ze swoją najlepszą przyjaciółką
18. Naucz się 600 nowych słów w innym języku
19. Przejdź przynajmniej 30 km w miesiącu
20. Jedz więcej warzyw
21. Przeczytaj przynajmniej 1 książkę na miesiąc
22. Napraw swoją gitarę i ukulele
23. Zacznij tzw. bullet journal
24. Zrób 1 zdjęcie każdego dnia - spróbuj odnaleźć piękno w małych rzeczach
25. Pij więcej wody
26. Więcej ćwicz (może zapisz się na jogę)
27. Ćwicz swoje pismo
28. Wspomóż SPK
29. Podejmuj lepsze wybory jeśli chodzi o jedzenie i kosmetyki
30. Ilustruj swoje notatki

Ta lista to moje 30 głównych postanowień na następne 3 miesiące. Nie jestem pewna czy w międzyczasie nie dodam nowych założeń czy jednak nie, lecz na ten moment skupmy się na tej 30-tce. Chciałabym też trochę wyjaśnić Wam dlaczego takie założenia wybrałam.


Założenia związane z blogiem: 3 - Napisz przynajmniej 18 postów na blogu, 4 - Stwórz swój własny design na blogu, 8 - Stwórz dokumenty/lekcje do druku na bloga.
___________________________ 
Jestem ofiarą losu jeśli chodzi o blogowanie - próbuje tworzyć dwie wersje językowe i zazwyczaj popełniam wiele błędów, głównie dlatego, że próbuje się śpieszyć, nie sprawdzam tekstów po dwa razy, a mój komputer kocha zmieniać słowa na inne. Wiem, że jestem w stanie stworzyć własny szablon na bloga, ale jestem zbyt leniwa. Nawet teraz mam pewne błędy w kodzie, ale jestem zbyt leniwa by je usunąć (chociaż znalezienie i usunięcie tej linijki kodu zajmuje około 5 minut). Punkt 8 jest dla mnie ważny, ponieważ niektóre informacje, które podaje na blogu jak np. temat o filtrach są przydatne dla Was, więc czemu by nie stworzyć dla Was takiej ściągawki, którą możecie sobie zapisać w formacie PDF lub wydrukować na przyszłość.


Założenia związane z hobby i umiejętnościami: 1 - Naucz się przynajmniej 30 nowych utworów na gitarze, 2 - Naucz się programowania (nowe języki), 7 - Naucz się czegoś o fotografii, 9 - Naucz się do końca jednego języka na duolingo - dokończ drzewko (rosyjski lub ukraiński), 12 - Spróbuj stworzyć własne kosmetyki (diy), 15 - Spróbuj stworzyć własne kosmetyki (diy), 18 - Naucz się 600 nowych słów w innym języku, 21 - Przeczytaj przynajmniej 1 książkę na miesiąc, 22 - Napraw swoją gitarę i ukulele, 27 - Ćwicz swoje pismo, 30 - Ilustruj swoje notatki.
___________________________ 
Moje główne hobby to muzyka, grałam na wielu instrumentach w gimnazjum i liceum, ale po tym jak otrzymałam dyplom w instrumentach perkusyjnych napotkałam problemy na powrót do muzyki. Moje plany po liceum mocno się zmieniły i obecnie nadal próbuje wrócić do moich marzeń. Kilka miesięcy temu zdecydowałam się zakupić 7-strunową gitarę i nowy wzmacniacz. Na gitarze gram od ponad 11 lat, ale nadal nie mam wyrobionego rytmu/rutyny. Programowanie może brzmieć dziwnie, ale za każdym razem jak próbuje javy, htm5 czy jeszcze innych opcji nie jestem w stanie się skupić, więc czemu by tego nie zmienić? Nadal próbuje nauczyć się rosyjskiego i ukraińskiego z duolingo, więc jeśli chcesz się uczyć języka przez wakacje i potrzebujesz zespołu do motywacji to zapraszam na mój profil na duo, możemy się na wzajem wspierać w tej walce. Jestem okropna jeśli chodzi o książki - wolę czytać artykuły, więc najwyższy czas to zmienić. Moja gitara (klasyczna) i ukulele od około roku są zepsute, czas je naprawić. Mam bardzo nieregularne pismo dlatego mam plan nad nim popracować, w końcu przyjaźniejsze pismo i ilustracje w notatkach może pozwolą mi skupić się na nauce.

Założenia związane z moimi rutynami: 5 - Próbuj wstawać wcześniej - około 9 lub 10, 6 - Planuj swoje posiłki, 10 - Ugotuj przynajmniej 15 nowych potraw, 11 - Posprzątaj swoje biurko i szafę (i może w końcu zakup i zamontuj w niej światło), 13 - Kup jedną płytę lub vinyl każdego miesiąca, 14 - Stwórz przynajmniej 4 rysunki na miesiąc (12 rysunków przez 3 miesiące), 16 - Zaoszczędź pieniądze, 19 - Przejdź przynajmniej 30 km w miesiącu, 20 - Jedz więcej warzyw, 23 - Zacznij tzw. bullet journal, 24 - Zrób 1 zdjęcie każdego dnia - spróbuj odnaleźć piękno w małych rzeczach, 25 - Pij więcej wody, 26 - Więcej ćwicz (może zapisz się na jogę), 29 - Podejmuj lepsze wybory jeśli chodzi o jedzenie i kosmetyki.
___________________________ 
Mam problem ze snem - chcę wstawać wcześniej niż okolice godziny 11. Cel numer 6 jest po części związany z celem numer 16, chcę ograniczyć marnowanie żywności i podejmować lepsze wybory - cel numer 29. Nie znoszę sportu dlatego chcę zacząć więcej chodzić i może zapisać się na jogę, która może również pomóc mi opanować mój problem ze stresem. Nie lubię czystej wody - czas to zmienić. Pewnie zapytacie  - o co chodzi z tymi płytami i winylami? Jestem sentymentalna, a ten rok jest pełen dobrych albumów, nawet jeśli płace co miesiąc za spotify, bo mój telefon nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby zapisać na nim całą moją playlistę to wolę kupić płytę CD lub winylową, aby w jakiś sposób wyrazić swój szacunek i poparcie dla artysty, ale to już temat na inny post.


Założenia związane z innymi osobami: 17 - Spotkaj się ze swoją najlepszą przyjaciółką, 28 - Wspomóż SPK.
___________________________ 
Ze względu na zdrowie nie mogę podróżować, a moja najlepsza przyjaciółka mieszka obecnie w UK. Cały czas pracuje przez co prawdopodobnie nie odwiedzi mnie w Polsce w tym roku, dlatego chciałabym ją odwiedzić w Anglii lub spotkać w innym miejscu i wręczyć jej spóźniony prezent urodzinowy. Jeśli to okaże się niemożliwe to chciałabym wysłać jej paczkę. SPK to stowarzyszenie związane z królikami, a jako królicza mamka chciałabym pomóc innym królikom, aby mogły wyzdrowieć i znaleźć nowe rodziny/przyjaciół. Jeśli ktoś chce krytykować mój wybór - to mój wybór, nie Twój, nie mówię Tobie jak masz żyć, więc i Ty sobie daruj takie komentarze w moją stronę. To moje prawo, aby wybrać gdzie chcę wpłacić moje pieniądze i komu mają pomóc. Wybrałam SPK, ponieważ bardzo dobrze znam sytuację i dziewczęta, które zajmują się tą organizacją w terenie mojego regionu i możecie wierzyć lub nie, ale dziewczyny dbają o króliki bardziej niż o pieniądze. Często poświęcają swój wolny czas i swoje osobiste środki. Nawet małe sumy pozwalają zakupić jedzenie, leki czy opłacić weterynarza.

Nadal nie mam pojęcia jak często będą pojawiać się aktualizacje, ale prawdopodobnie będzie to jeden post na miesiąc, w którym będę dawała Wam znać czy nadal jestem leniwcem, czy zmieniam swoją egzystencję (nie bez przyczyny znajomi nazywają mnie „najbardziej leniwy, a zaraz ambitny człowiek w tym samym czasie”) i czy 3 miesiące coś dadzą. Mam nadzieje, że będziecie mnie przy mnie przez ten czas.

A jak z Waszymi planami na wakacje? Może też chcecie coś zmienić?

79 comments

 1. Świetny pomysł z ta listą, chyba też taką zrobię!
  Pozdrawiam,
  passionsmy.blogspot.com- Nowy post

  ReplyDelete
 2. Wstawanie o 9 lub 10, wow to o której normalnie wstajesz?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wstyd się przyznać, ale po 11, pracę kończę zazwyczaj po 23, a czasem nawet 1-2 w nocy, spać idę koło 3.

   Delete
 3. Zrobiłaś naprawdę porządna listę do wykonania. Cudowne zdjęcia czym robisz?:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Akurat tym razem są zdjęcia ze stocka na prawach CC0. Jeśli tworzę bardziej ogólne posty i nie mam jak przygotować zdjęć to uciekam do stocków :)

   Delete
  2. A myślałam, że są Twojego autorstwa:)

   Delete
  3. Niestety tym razem sytuacja mnie zmusiła do stocka, co prawda próbuje robić wszystko aby korzystać jak najmniej, ale sytuacja mieszkalna mnie trochę ogranicza w tym momencie.

   Delete
 4. W swojej liście zawarłaś wiele punktów, z którymi i mi przydałoby się zmierzyć... :)
  Trzymam za Ciebie mocno kciuki, byś zrealizowała każdy wyznaczony punkt!

  ReplyDelete
 5. Ja zrobiłam swój bucket list ale nie wiem czy się uda bo nagle wyszło że na 6 tygodni wyjeżdzam :/

  londonkidx.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nawet jeśli uda się zrobić kilka punktów to też jest dobry pomysł :) Ja mam bardzo niestabilne życie więc u mnie pojawia się podobny strach.

   Delete
 6. Dużo masz tych planów! Zaintrygowało mnie to programowanie, w jakimś języku już to robisz?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Troszkę ich musiało być :) Znam html jeszcze z gimnazjum i liceum, trochę też się doszkalam, java i javascript też w miarę podstawy ogarniam, chociaż nieźle się zmarnowałam, bo zamiast iść na informatykę czy coś związanego z komputerami to poszłam na język włoski gdzie i tak robiłam za informatyka.

   Delete
 7. What a great collection of pictures! Kisses dear, have a good evening! xo

  ReplyDelete
 8. Bardzo ambitne plany, aż mi głupio, bo ja póki co mam ich bardzo mało :) Zainteresowałaś mnie tą grą na gitarze i ukulele,podziwiam :D No i powodzenia w realizacji

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie ważna jest liczba, warto w ogóle coś zacząć zmieniać :) Bałam się trochę, że zostanę takim "freakiem", bo mało kto ma taką szajbę na punkcie instrumentów jak ja :D Nie dziękuje, aby nie zapeszyć :)

   Delete
 9. Dużo punktów i planów, życzę by udało się je zrealizować;) Programowanie, kody itd to dla mnie czarna magia, dlatego podziwiam za takie zdolności;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też tak początkowo myślałam, ale nie jest aż taka czarna :)

   Delete
 10. Trzymam kciuki za realizację postanowień :) Hm, może żeby przyzwyczaić się do picia wody, zacznij od dodania do niej cytryn/limonek, mięty czy jeszcze czegoś innego? :) Woda nabiera fajnego smaku, no i jej picie na pewno nie jest już takie nudne!
  Aj, ja też mam sporo planów, ale nie chcę ich spisywać. Zrobię, co w mojej mocy, żeby te wakacje były naprawdę fajne i wartościowe dla mnie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cytryny czy mięta u mnie nie przejdą, ale znam jedną wodę, którą bez trudu w smaku piłam czy na ciepło czy na zimno więc pewnie po nią będę musiała sięgnąć. Rozumiem, życzę powodzenia z realizacją planów i aby wakacje były jak najlepsze :)

   Delete
 11. Thanks for the comment <3
  great!

  www.pinkie-love-forever.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. he he moje postanowienia isę spełniają le z spóźnionym zapłonem :D

  ReplyDelete
 13. wow, naprawdę fajnie przemyślane plany, ja dałam sobie spokój z takimi listami, bo zapominam je aktualizować, więc bez sensu...:D
  zyczę Ci aby jak najwiecej udało Ci się spełnić, a najlepiej to zeby wszystkie plany się ziścily :D/Karolina

  ReplyDelete
  Replies
  1. Specjalnie założyłam sobie notes, bo wiem, że jeśli będę tę listę mieć w notesie to jestem w stanie to zdziałać :) Nie dziękuje, aby nie zapeszyć ;)

   Delete
 14. sporo postanowień, trzymam za Ciebie kciuki aby udało sie wszystkie zrealizować! Ja też mam sporo i już wcielam je w zycie od ponad tygodnia :)

  ReplyDelete
 15. Very nice post and goals, I am lazy too, so I know what you tell about.

  ReplyDelete
 16. Jejku, ja jak wstanę o 9 to się czuję jakbym przespała pół dnia :P Ciekawe te postanowienia, choć nie wiem, czy nie za dużo - sukces to małe kroczki, nie da się realizować wszystkiego na raz ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja mam zegar biologiczny nieźle skopany, bo zazwyczaj chodzę spać jak zaczyna się robić jasno, dlatego teraz kombinuje, że może jednak studia zaoczne, bo chodząc na studia na 8 i do pracy po nocy to będę w trybie zombie, a jednak wysypianie się jest bardzo ważne dla zdrowia :) Zobaczymy, jak się nie uda, to nie będę płakać, w końcu najważniejsze jest cokolwiek zmienić :)

   Delete
 17. Aż dostałam kopa, żeby sama zrobić taką listę... Ja wpadłam w ogromną rutynę, odkąd zaczęłam pracę na cały etat i mam wrażenie, że moje życie stało się po prostu okropnie nudne i pozbawione sensu. Czas to zmienić, bo jeśli nie ja to nikt tego za mnie nie zrobi :)

  ReplyDelete
 18. super te plany! może ja też powinnam coś takiego wprowadzić? o dziwo, również powróciłam do gitary i zaczęłam się uczyć nowych kawałków. i też uczę się rosyjskiego, mega się ostatnio zajarałam i ciągle mi mało! rozmawiam z ludźmi, oglądam filmy no i są efekty.

  ReplyDelete
  Replies
  1. O widzisz, to możemy się playlistami wymienić, bo u mnie non stop w domu puszczają rosyjskie utwory :D

   Delete
 19. Ja czesto planuję z powodu pracy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja akurat pracę mam zazwyczaj w tych samych porach, ale też nie wiadomo co się zadzieje i bywa, że o 10 dostaje sms'a czy mogę w tej chwili rozpocząć pracę.

   Delete
 20. Ostatnio też się zastanawiałam, czy nie napisać sobie planu na wakacje. Zrobię to z pewnością po egzaminie, bo do tej pory muszę się całkowicie jemu poddać.
  >FOXYDIET<

  ReplyDelete
 21. I find very useful to write down some monthly goals, it makes me do more and better! ^-^
  Good luck for yours! ^-^
  xoxo
  www.milleunrossetto.blogspot.it

  ReplyDelete
 22. Fajne takie postanowienia. teraz aby mieć listę codziennie przed sobą i spełniać te wszystkie punkty :D
  mój blog, hooneyyy

  ReplyDelete
 23. Interesting for summer all of this is good
  Come to visit my blog
  Kisses from Italy

  ReplyDelete
 24. też kiedyś byłam dosyć poukładaną osobą, ale jak poszłam na studia, to wszystkie deadline'y zaczęły się walić. wakacje zamierzam poświęcić na odnajdywanie siebie i może znowu będę bardziej odpowiedzialną osóbką :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Powodzenia, mam wrażenie, że jak nie ma studiów to jest lżej :)

   Delete
 25. Sporo wyzwań sobie narzuciłaś ;p

  ReplyDelete
 26. Zazdroszcze że masz sen na zawołanie. Ja często zmęczona ale usnąc się nie da :/ korzystaj póki możesz !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też ze zmęczenia często usnąć nie mogę, ale próbuje przesypiać 8 godzin, bo inaczej nie funkcjonuje :)

   Delete
 27. Masz wiele planów, ale czytając wszystkie wiem że uda ci się na pewno wszystkie je wykonać i te prywatne i te "służbowe" :) -czyli te związane z blogiem. Będę na pewno trzymać kciuki. Ja sama raczej nic nie planuję, staram się wykonywać wszystko na bieżąco :) a na wakacje nie mam planów :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*

  ReplyDelete
 28. Jak na leniwą osobę sporo postanowień :) Chociaż oczywiście życzę Ci, aby udało się zakończyć każdy z 30 punktów :) Myślę, że leń to jeden z naszych najgorszych wrogów i tylko od czasu do czasu można mu dać wygrać. Zajmij się koniecznie muzyką, bo to fajny kierunek :) Mam nadzieję, że jednak będziesz pisać więcej :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdaje sobie z tego sprawę, niestety życie mi stawia trochę badyli pod nogami, ale się nie dam :D

   Delete
 29. O matko, ile Ty rzeczy chcesz zrobić w ciągu wakacji! Odpocznij sobie a nie tylko w takim biegu, robota i robota. Jeszcze się w życiu napracujesz :)
  Masz świetny wygląd bloga i strasznie mi się spodobało to, że mogę sobie wybrać wersję językową zanim zacznę czytać.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja mam prawie cały czas high life, jak to rodzinka mówi - moje życie prócz wiecznej pracy przed komputerem i raz na ruski rok wyjazdem na zakupy to nic nie robienie - według nich, według mnie to ciągłe tłumaczenie i nauka. Dziękuje, staram się pracować, aby wersje były jak najbardziej poprawne, chociaż zdaje sobie sprawę, że mieszam strasznie języki :)

   Delete
 30. Rewelacyjny wpis, dosłownie szczęka opadła mi do samej ziemi. Zazdroszczę Ci tego, że możesz wstawać o której chcesz. Ja niestety wstaje o godzinie 6-7 więc jeżeli możesz pospać dłużej to rób to! Bo potem nie będzie tak kolorowo:) Postanowienia masz jak najbardziej na miejscu, fajna lista i realna więc życzę powodzenia w zamierzonych celach ! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj powiem Ci, że już czasem nie jest, bo czasem do pracy trzeba wstać i wtedy mam ból, zwłaszcza w lato bo laptop zamiast mnie grzać to pali :)

   Delete
 31. Takie listy są mega dobre, bo to swego rodzaju sprawdzian dla Ciebie, a za miesiąc możesz już zacząć odhaczać. Punkt piąty uważam za jeden z priorytetów - wstając chociażby tę godzinę wcześniej, w ciągu trzech miesięcy zaoszczędzisz 92 godziny, co daje Ci dodatkowe niecałe 4 dni. Wyobraź sobie ile innych pozycji z listy jesteś w stanie zrealizować przez ten czas.
  Ps: jeszcze jakieś dwa lata temu, w weekendy i dni wolne od zajęć wstawałam w godzinach 10/11. Teraz, niezależnie od tego czy mam dzień, tydzień, czy miesiąc wolny - wstaję w okolicach 7. Da się :)

  ReplyDelete
 32. To świetnie, że udało ci się stworzyć taką listę. Mam wrażenie, że wiele by to ułatwiło, jestem niezorganizowanym leniwcem, ale zmotywowałaś mnie, aby też ruszyć dupę i wypisać na kartce swoje postanowienia.
  Jest tego na moje oko trochę dużo, dlatego życzę powodzenia w realizacji celów!

  Pozdrawiam
  VIOLET END

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie ważne by wszystko zrealizować, ważne jedynie aby cokolwiek się udało :D Ciesze się, że chociaż trochę i Ciebie zmotywowałam :)

   Delete
 33. I just live how you organized this post :)

  MY KIND OF JOY

  ReplyDelete
 34. Ja nic nie planuje, a wszystko wdrażam w życie, tzn. To co jestem w stanie na bieżąco zmienić. W tamtym roku chciałam podszkolić się w nauce pływania, ale mimo wielu lekcji nadal pływam jak ofiara. Myślę że wynika to z ograniczeń własnych. Dopóki się nie przełamie nie pójdę do przodu. Tak wiec myślę że robienie postanowień i tak bez sensu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To ma sens, ja z pływaniem też nie daje rady i zdaje sobie sprawę, że trzeba zaczynać od małych kroków, pokonać swoje bariery i dalej działać :)

   Delete
 35. Może i ja powinnam stworzyć taką listę. Ale z własnego doświadczenia wiem, że jak coś zaplanuję i mi nie wyjdzie, to potrafię to sobie odpuścić ;/

  ReplyDelete
 36. Super pomysł, może też powinnam o tym pomyśleć ;) Wstawanie jest dla mnie największym koszmarem! A na jogę się już zapisałam, pół roku temu. Jeszcze niewiele umiem, ale polecam z całego serca!
  Bardzo podoba mi się Twój blog, pod względem notek jak i cudownego delikatnego wyglądu. Lądujesz w obserwowanych :)
  http://iga-be.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dla mnie również, nawet dzisiaj przez sen wyłączyłam budzik po raz kolejny :) Dziękuje, staram się jak mogę :)

   Delete
 37. Mamy kilka podobnych celi :D

  ReplyDelete
 38. Yes! All the summer goals!

  xx,
  Abby
  house of akih | www.houseofakih.com
  shop at: jule avenue | www.juleavenue.com

  ReplyDelete
 39. Bardzo pomysłowa lista i oczywiście powodzenia w realizacji :)

  ReplyDelete
 40. Bardzo wiele ambitnych postanowień. Trzymam kciuki żeby wszystkie udało się zrealizować, a być może będzie ich nawet więcej. Według mnie wszystko zależy od nas i od naszych postanowień. Ja zdecydowanie wolę plany krótkoterminowe. Takie tygodniowe najlepiej się u mnie sprawdzają i faktycznie się z nich wywiązuję :) Oczywiście zdarzają się potknięcia, ale chyba każdy tak ma bo w końcu nikt idealny nie jest :) Powodzenia! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. U mnie i z tymi tygodniowymi bywa problem, zwłaszcza, że w poniedziałek bardzo dużo jestem w stanie zrobić, a później to parodia.

   Delete
 41. Beautiful post and photos. Good luck with your goals, girl.!
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  ReplyDelete
 42. Lovely with goals for the summer! Too bad to keep any myself but love the inspo for improvement! Xx

  www.thefashionfolks.com

  ReplyDelete
 43. Trzymam kciuki za postanowienia! Ja po maturze też nagle nie mogę utrzymać deadline'ów... ;l

  Mój blog

  ReplyDelete
 44. Ale ambitnie! Ja tam coś planuję, ale w porównaniu z Twoją listą to nic :D

  ReplyDelete
 45. Summer's over for me. Rainy season has begun here.
  But enjoy yours!

  ReplyDelete
 46. Wow ale lista - ja bym chciała trzymać się postanowień ale jeśli tyczą one mnie to nie potrafię :) Powodzenia życzę!

  ReplyDelete
 47. Bardzo fajny pomysł z listą postanowień :) Choć trochę ich dużo :P
  Ja od dłuższego czasu regularnie wytyczam sobie cele na określony okres czasu i nie przytłacza mnie to, tak na prawdę to motywuje do pracy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuje, mam nadzieje, że te postanowienia chociaż trochę mnie zmotywują :)

   Delete
 48. Fajny pomysł z taka lista, na mnie zawsze działają one motywacyjnie

  ReplyDelete
 49. Świetne cele. U mnie z takimi punktami bywa różnie - chyba lepiej jak nie planuję - jakoś łatwiej mi się zebrać do pracy. Staram się rozkładać zadania na krótszy okres czasu, bo kiedy pomyślę, że przez 3 miesiące mam coś robić, to boję się w ogóle zaczynać :P Mam kilka celi, siedzą mi w głowie i mam nadzieję, że się spełnią :D

  ReplyDelete
 50. wspaniałe postanowienia, ja niestety nie chcę nic sobie postanawiać, bo czeka mnie najpierw miesiąc praktyk a jestem psychicznie i fizycznie wyczerpana tym semestrem studiów . Zazdroszczę postanowień co do grania na gitarze, ja swoją zaniedbałam,a o pianinie, to w ogóle nie ma co mówić

  ReplyDelete
 51. Napisalas komentarz na moim blogu I juz wiedzialam, ze jestes zupelnie inns osoba, ze jestes czytelnikiem! Wchodzac na bloga zobaczylam juz ze jestes ambitna (taka forma dwujezycznosci bloga) a potem te postanowienia! Niesamowite!

  ReplyDelete

© KHERBLOG | All about asian beauty, skincare and lifestyle. Design by FCD.